Plavba s klientom po Dunaji

98.jpg

Systém Microsoft Dynamics AX predstavuje komplexné riešenie plánovania podnikových zdrojov v rámci stredne veľkých a veľkých organizácií. Dunaj je druhá najdlhšia európska rieka. Pýtate sa, čo tieto dve na prvý pohľad nesúvisiace informácie môže spájať? Spojili je spoločnosti GEMMA Systems a Baumit.

Článok preberáme z Baumit Magazínu. Jeho plné znenie si tiež môžete stiahnuť ako pdf.

Fotogalériu nájdete na našom
facebookovom profile.

Microsoft Dynamics AX a Dunaj

Text: Miroslav Račko
Foto: Baumit

Systém Microsoft Dynamics AX predstavuje komplexné riešenie plánovania podnikových zdrojov v rámci stredne veľkých a veľkých organizácií.
Dunaj je druhá najdlhšia európska rieka. Vzniká sútokom Brege a Brigachu v Čiernom lese v Nemecku, preteká južným Nemeckom, Rakúskom, Slovenskom, Maďarskom, Srbskom, potom tvorí rumunsko-bulharskú hranicu a ústi deltou do Čierneho mora na hraniciach medzi Rumunskom a Ukrajinou.
Pýtate sa, čo tieto dve na prvý pohľad nesúvisiace informácie môže spájať? Spojili ich spoločnosti Gemma a Baumit.

 

Spojenie Gemma a Baumit

Náš Baumit v priebehu roku 2013 implementoval a od začiatku tohto roku uviedol do rutinnej prevádzky systém Microsoft Dynamics AX. Našim partnerom v tomto projekte je spoločnosť Gemma. Po úspešnom ukončení implementácie a podpory v ostrej prevádzke nás Gemma pozvala na spoločné stretnutie pracovných tímov. Cieľom tohto stretnutia bolo, aby sa ľudia, ktorí na projekte viac ako rok spolupracovali spoznali aj pri iných aktivitách ako pracovných a zažili niečo príjemné a nie každodenné. Nuž a takouto aktivitou mal byť splav Dunaja.

 

Splav Dunaja – prechod do mokrej časti

V jedno júnové ráno sme sa teda zišli v Bratislave, v Karloveskej zátoke v lodenici. Úvodné zoznámenia, pohľady na veľký, pomaly tečúci Dunaj, prípitky a výborná bábovka, takto na suchu začínal náš splav. Splav aj ďalej pokračoval na suchu prevozom mikrobusmi do Bad Deutsch-Altenburg, nádherného kúpeľného mestečka v Rakúsku. Tu na brehu Dunaja sa suchá časť nášho splavu skončila. Nafúkanie raftov, rozdanie vesiel a záchranných viest, takto postupne prechádzal splav do mokrej časti. Dunaj naďalej tečie pomaly.

 

Dunaj tečie pomaly

Najskúsenejší vodáci spomedzi nás, Maroš Váry a Ľuboš Fussek, zhodou okolností šéfovia spoločností Gemma a Baumit si nás rozdelili do posádok dvoch raftov. Najskúsenejší vodáci nám vysvetlili niekoľko základných informácií, zásad a pravidiel správania sa na vode a nastúpili sme do raftov. Dunaj stále tečie pomaly. Prvé zábery vesiel, skúška súhry tímu na rafte pri manévrovaní a ide sa do prúdnice. Pred nami je 15 kilometrov plavby. Na pravej strane míňame Hainburg, plavba a pohľady z rieky na brehy sú nádherné. Dunaj tečie stále rovnako ale pri pohľade na ubiehajúce brehy a bóje zisťujeme, že nie pomaly.

Na rieke ale nie sme sami. Okolo nás sa plavia ako nákladné člny, tak najmä veľké výletné lode. Na vlnách, ktoré za sebou tieto plavidlá nechávajú sa naše rafty príjemne húpu.

 

Dunaj už netečie pomaly

Po 8 kilometroch plavby pristávame na rakúskom brehu, priamo oproti zrúcanine hradu Devín a sútoku Moravy a Dunaja. Nádherný výhľad, krásna štrková pláž, príjemné letné počasie, výborné miešané nápoje a Dunaj láka schladiť sa. Niektorí z nás vošli do vody tak po kolená, aby sa schladili. Boli sme ale aj takí, ktorí sme si vyskúšali nie plavbu, ale plávanie v Dunaji bez raftu. Tu som naozaj pocítil, že Dunaj netečie pomaly aj keď sme plávali niekoľko desiatok metrov od prúdnice. Okolo nás sa stále plavia veľké výletné
lode a myslím si, že pasažieri, ktorí nám z palúb mávajú nám aj závidia.

 

Pokračujeme v plavbe

Balíme a pokračujeme v plavbe. Druhý úsek mokrej časti nášho splavu sa plavíme oba rafty bok po boku, nálada je výborná a začíname sa cítiť ako skúsení vodáci. Aj keď ako Bratislavčan túto časť Dunaja poznám z brehu veľmi dobre, z rieky je pohľad úplne iný, určite krajší. Pomaly sa blížime ku Karlovej Vsi. Raft č.1 sa z páru odpája a vpláva do Karloveskej zátoky, čím si plavbu predlžuje. My na rafte č.2 sa plavíme priamo po hlavnom toku k lodenici už aj z toho dôvodu, že nám začína utekať vzduch z ľavej rúry člna a chalani na tejto strane už majú mokré gate. Aj keď cieľom dňa neboli preteky o to, ktorý z člnov pripláva do domovskej lodenice skôr, všetci na našom rafte sme sa z víťazstva tešili, chalani na ľavej strane aj z toho, že majú mokré len gate.

 

Opäť na suchu

Opäť na suchu, neskorý obed v reštaurácii lodenice na terase na brehu Dunaja, pokračujúca príjemná atmosféra, takto sa tento krásny deň schýlil k podvečeru a k rozlúčke.

Vrátim sa na úvod. Našim cieľom bolo spoznať sa aj pri mimopracovných aktivitách a stráviť spolu niečo príjemné a nie každodenné. Verím, že hovorím za všetkých účastníkov, cieľ sme určite splnili, Gemma ďakujeme.

GEMMA_Baumit.pdf GEMMA_Baumit.pdf (1,16 MB)

hore